Platforma Moodle w pracy dydaktycznej (dla początkujących)

logo Moodle - biała litera M z kapeluszem magisterskim

Centrum Kształcenia na Odległość serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty z zakresu wykorzystania platformy Moodle w pracy dydaktycznej w piątek, 26 października, w godzinach 15:00 – 18:00 w sali 305 Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa przy placu Uniwersyteckim 9/13.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem części swoich zajęć w formacie online, tworzeniem pełnego kursu e-learningowego, jak również tych z Państwa, którzy chcieliby zamieszczać na platformie E-EDU materiały pomocnicze do swoich zajęć, prowadzonych w sposób tradycyjny.

Tematyka warsztatów obejmuje:

1. Wprowadzenie do zasad prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Uniwersytecie Wrocławskim
  2. Logowanie do platformy Moodle
  3. Metody zapisywania użytkowników na kurs
  4. Wprowadzenie do funkcjonalności platformy Moodle oraz najczęściej używanych wtyczek
    1. Strona
    2. Zadanie
    3. Forum
    4. Test
  5. Tworzenie podstawowych elementów kursu
    1. Część informacyjna
    2. Udostępnianie plików i prezentacji
    3. Tworzenie i konfiguracja forów dyskusyjnych
    4. Tworzenie i konfiguracja testów

Do czynnego uczestnictwa w warsztatach niezbędna jest znajomość swojego loginu i hasła do usługi USOSWeb oraz do poczty Office 365 (w domenie uwr.edu.pl).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach zachęcamy do zapisywania się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego (dostępnego pod tym linkiem).

Liczba miejsc jest ograniczona liczbą stanowisk komputerowych w pracowni, których jest 16.

W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie zorganizowany dodatkowy termin szkolenia.