Szkolenie – dydaktyka i metodyka e-learningu

Centrum Kształcenia na Odległość serdecznie zaprasza osoby zainteresowane prowadzeniem zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do wypełnienia formularza rejestracyjnego. W przypadku zgłoszenia się większej grupy osób, zostanie zorganizowane bezpłatne szkolenie, umożliwiające zarówno wprowadzenie elementów e-learningu do Państwa zajęć, jak też prowadzenie części konsultacji za pośrednictwem sieci, już w nadchodzącym semestrze.

Program szkolenia uwzględniać będzie następujące elementy:

1. Regulacje obowiązujące na Uniwersytecie Wrocławskim w kwestii prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz konsultacji online
  2. Podstawy obsługi Moodle LMS (na którym to systemie oparta jest platforma e-learningowa Uniwersytetu Wrocławskiego E-EDU)
  3. Planowanie cyklu dydaktycznego w oparciu o taksonomię Blooma i zasadę projektowania wstecznego
  4. Techniki motywowania i aktywizowania studentów uczestniczących w nauczaniu zdalnym
  5. Sposoby ewaluacji zajęć dydaktycznych w systemie e-learningu lub blended-learningu
  6. Tworzenie jednostki dydaktycznej w Moodle LMS z wykorzystaniem wybranych narzędzi do tworzenia treści e-learningowych

Termin oraz miejsce szkolenia zostaną uzgodnione bezpośrednio z osobami zainteresowanymi uczestnictwem, po zebraniu się grupy co najmniej 10 osób.

Szkolenie będzie prowadzone w systemie blended-learningu (3 spotkania 4-godzinne w sali wykładowej oraz zawartość udostępniona na platformie E-EDU), z możliwością w pełni zdalnego uczestnictwa.

W przypadku ewentualnych pytań i wątpliwości bardzo proszę o kontakt mailowy.