Dydaktyka i metodyka e-learningu – kolejna edycja

już w najbliższy poświąteczny piątek ruszamy ze szkoleniem „Dydaktyka i metodyka e-learningu”. Jest to najbardziej kompleksowe ze szkoleń prowadzonych przez Centrum Kształcenia na Odległość, przygotowujące do projektowania, prowadzenia i ewaluowania zajęć realizowanych online. W jego pierwszej części omawiamy zagadnienia teoretyczne, związane z procesem projektowania, tworzenia, prowadzenia i ewaluacji zajęć zdalnych, ze szczególnym uwzględnieniem blended-learningu, czyli systemu, w którym zajęcia synchroniczne przeplatają się z prowadzonymi w formule asynchronicznej. Część druga, praktyczna, polega na przygotowaniu jednej jednostki dydaktycznej z uwzględnieniem zasad instructional designu (projektowania zajęć dydaktycznych w celu uzyskania jak najwyższej efektywności procesu uczenia się) oraz nowoczesnych teorii i modeli uczenia się. Absolwentki i absolwenci szkolenia są przygotowani do tworzenia i prowadzenia zajęć w systemie e-learningu, blended-learningu oraz zajęć zdalnych z zapewnieniem wysokiej jakości kształcenia w tym zakresie. Ukończenie tego szkolenia, zgodnie z Zarządzeniem 118/2020 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego jest konieczne do uzyskania zgody na prowadzenie zajęć w formule e-learningu lub blended-learningu, jednak informacje zwrotne od osób, które ukończyły szkolenie z dydaktyki i metodyki e-learningu wskazują jego przydatność w procesie podnoszenia jakości kształcenia także w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie. Zapraszamy do wzięcia udziału w najnowszej edycji, trwającej od 22 kwietnia do 3 czerwca. Szkolenie jest prowadzone w formule blended-learningu i składa się z 4 spotkań synchronicznych co 2 tygodnie oraz zadań do samodzielnego wykonania pomiędzy spotkaniami.

Rejestracja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego  (w tym semestrze przygotowaliśmy jeden formularz dla wszystkich szkoleń).

Serdecznie zapraszamy!