Szkolenie: Dydaktyka i metodyka e-learningu

Szanowni państwo,

rozpoczynamy zapisy do nowej edycji szkolenia “Dydaktyka i metodyka e-learningu”, które jest skierowane do pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szkolenie trwa przez cały semestr zimowy 2022/23, składa się z 9 spotkań co ok. 2 tygodnie oraz zadań do wykonania pomiędzy spotkaniami. Osoby uczestniczące w programie zapoznają się z metodyką zdalnego uczenia się, zasadami projektowania zajęć przeznaczonych do prowadzenia w formie zdalnej, metodami aktywizowania zdalnych grup zajęciowych oraz obsługą wybranych aplikacji, wspierających proces uczenia się na odległość.
Ukończenie szkolenia umożliwia (zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 190/2022) prowadzenie zajęć w formule e-learningu (przedmiot prowadzony całkowicie online) oraz blended-learningu (przedmiot prowadzony online w co najmniej 20%).

Do szkolenia można zapisać się za pomocą kalendarza wydarzeń znajdującego się na naszej stronie.

W przypadku konfliktu terminów spotkań z innymi obowiązkami, całe szkolenie można odbyć w formacie asynchronicznym (spotkania są nagrywane i udostępniane, a zadania do wykonania zamieszczone na platformie e-EDU)

Wszystkie spotkania będą nagrywane i udostępnione na platformie Stream. Do ukończenia szkolenia i otrzymania certyfikatu konieczne jest wykonanie zadań praktycznych, z wykorzystaniem narzędzi platformy e-EDU, pakietu Office 365 oraz aplikacji Flip.