Szkolenie Office 365 w dydaktyce

Rozpoczął się kolejny rok akademicki, w którym Centrum Kształcenia na Odległość będzie kontynuować ubiegłoroczną ofertę szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego z zakresu nowoczesnych metod kształcenia, oraz wykorzystania narzędzi biurowych w codziennej pracy naukowej, dydaktycznej i administracyjnej.

Na początek serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „Office 365 w dydaktyce”, które odbywa się w ramach projektu „Dobra Kadra – podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej Uniwersytetu Wrocławskiego na rzecz wzmocnienia jakości kształcenia na uczelni”.

Poniżej kilka podstawowych informacji:

1. Szkolenie trwa 8 godzin (4×2 godziny lekcyjne)
  2. Szkolenie jest w całości finansowane przez grantodawcę, zatem jest bezpłatne
  3. Odbywa się w pracowni komputerowej
  4. Zajęcia prowadzone są w małych, 10-osobowych grupach
  5. Podstawowym celem warsztatów jest zapoznanie Państwa z wykorzystaniem możliwości pakietu Office 365 online w codziennej pracy dydaktycznej
  6. W ramach warsztatów poznacie Państwo:
    1. Obsługę aplikacji Outlook (zarządzanie pocztą e-mail)
    2. Zarządzanie kontaktami, tworzenie list dystrybucyjnych i grup roboczych
    3. Zarządzanie kalendarzem i zaproszeniami na spotkanie
    4. Zasady i możliwości współdzielenia plików w chmurze (aplikacja OneDrive)
    5. Praktyczne przykłady wykorzystania plików współdzielonych (aplikacje Word i PowerPoint)
    6. Możliwości prowadzenia i wspierania zajęć z wykorzystaniem telekonferencji (aplikacja Skype dla Firm)
    7. Tworzenie i udostępnianie materiałów wideo (aplikacja Stream)
    8. Wewnętrzną aplikację społecznościową Yammer

Wszystkich Państwa zainteresowanych tematyką szkolenia zachęcam do wypełnienia kwestionariusza, który znajdziecie Państwo klikając w ten link.

Zapraszam Państwa do zapisów na szkolenia, gdyż zgodnie z terminarzem grantu, z bezpłatnej oferty szkoleniowej można skorzystać tylko do końca roku 2018 (kalendarzowego).

Gdybyście byli Państwo zainteresowani bliższymi informacjami na temat formalnej strony uczestnictwa w szkoleniu, proszę o kontakt z p. Marią Andrzejewską z Biura Projektów Zagranicznych.