ICEQ 2023 – podsumowanie

II edycja Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia dobiegła końca. W ciągu 3 dni odbyło się kilkadziesiąt warsztatów, paneli dyskusyjnych, prezentacji i koncertów. Wzięliśmy udział m.in. w panelach poświęconych:

•  sztucznej inteligencji i jej wpływie na zmiany w podejściu do kształcenia uniwersyteckiego;
  • procedurze oceny jakości kształcenia w oparciu o doświadczenie członków i ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej;
  • pracy i nauce w bezpiecznym otoczeniu pozbawionym cech dyskryminacji;
  • metodach pracy zdalnej w dydaktyce akademickiej w oparciu o „Narzędziownik” powstały w ramach projektu ELEPHANT: E-learning prospects for humanities realizowanego przez Uniwersytet Śląski.

To wydarzenie pobudziło w uczestnikach chęć promowania kształcenia zdalnego oraz aktywnego wykorzystania technologii w dydaktyce uniwersyteckiej. Z pewnością będziemy się przyglądać kolejnym edycjom kongresu.