Szkolenie: dydaktyka i metodyka e-learningu

Centrum Kształcenia na Odległość serdecznie zaprasza na szkolenie z zakresu dydaktyki i metodyki e-learningu osoby zainteresowane:

• prowadzeniem części swoich zajęć w formacie online,
  • tworzeniem pełnego kursu e-learningowego,
  • prowadzeniem konsultacji on-line.

Udział w szkoleniu może odbywać się w pełni zdalnie oraz w trybie blended (spotkania stacjonarne + praca zdalna). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza do dnia 13 października włącznie.

Informacje o terminie szkolenia zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym po zamknięciu formularza.

Program szkolenia:

1. Regulacje obowiązujące na Uniwersytecie Wrocławskim w kwestii prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz konsultacji online.
  2. Podstawy obsługi Moodle LMS (na którym to systemie oparta jest platforma e-learningowa Uniwersytetu Wrocławskiego E-EDU).
  3. Planowanie cyklu dydaktycznego w oparciu o taksonomię Blooma i zasadę projektowania wstecznego.
  4. Techniki motywowania i aktywizowania studentów uczestniczących w nauczaniu zdalnym.
  5. Sposoby ewaluacji zajęć dydaktycznych w systemie e-learningu lub blended-learningu.
  6. Tworzenie jednostki dydaktycznej w Moodle LMS z wykorzystaniem wybranych narzędzi do tworzenia treści e-learningowych.

Czas trwania szkolenia: 4 tygodnie.

Dla uczestników zdalnych: odtworzenie relacji ze spotkań stacjonarnych oraz praca z zawartością udostępnioną na platformie E-EDU.

Dla uczestników stacjonarnych: 3 spotkania 4-godzinne w sali wykładowej oraz praca z zawartością udostępnioną na platformie E-EDU.